Nasada kominowa to sposób na oszczędność . . .


Nie puszczaj pieniędzy z dymem!

Zastanawiałeś się kiedyś, co może być przyczyną wysokich cen za ogrzewanie?

Zbyt wysokie koszty ogrzewania wynikają z nadmiernego zużycia opału. Podstawowym wymogiem efektywnej pracy całego systemu grzewczego jest regulacja ciągu kominowego. Niezależnie od rodzaju wykorzystywanego opału, odpowiedni przepływ powietrza w ciągu kominowym sprawia, że komin nagrzewa się równomiernie na całej swojej długości, wyeliminowany zostaje efekt cofania spalin, a spalanie staje się niezależne od aktualnych warunków pogodowych. Powoduje to oszczędności w zużyciu paliwa sięgające w niektórych przypadkach nawet powyżej 40%! Cena, jaką płacimy za ogrzewanie, wcale nie musi być tak wysoka.

Nakładki na komin to czysta ekologia . . .


Zielony komin

Zastosowanie prostej nakładki kominowej - regulatora SMARTFLOW pomaga chronić środowisko naturalne. Stabilizacja ciągu kominowego powoduje ograniczenie niskiej emisji (zanieczyszczeń takich jak pyły, CO, SO2, NOx) do atmosfery nawet o 70%. Kondensacja pary wodnej, osadzanie sadz w kominie zostaje zredukowane nawet o 80%. Regulatory ciągu kominowego pozwalają na szereg różnych oszczędności. Chroń środowisko, niech Twój dom stanie się nowoczesnym domem ekologicznym!

Praktyczne zastosowanie nakładek . . .


Uniwersalność i wygoda

Unikalna konstrukcja Regulatora SMARTFLOW powoduje, że znajduje on zastosowanie zarówno w standardowych przewodach kominowych połączonych z kotłami grzewczymi, jak i z przewodami podłączonymi do kominków domowych. Może być wykorzystywany w prywatnych domach, jednak wyjątkowo efektywnie sprawdza się też we współpracy z kotłami przemysłowymi. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą restaurację, czy wielką piekarnię – SMARTFLOW jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Oprócz tego Regulator SMARTFLOW można stosować jako ujście przewodów wentylacyjnych. Nasady kominowe SMARTFLOW chronią je przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i zapobiegają cofaniu ogrzanego lub schłodzonego powietrza do wnętrza pomieszczenia.

Regulator Ciągu Kominowego SMARTFLOW . . .


Jak działa nasada kominowa SMARTFLOW?

Zmienność warunków atmosferycznych jest całkowicie od nas niezależna – widać to najlepiej choćby podczas przeprowadzania zawodów w skokach narciarskich. Wszystkie urządzenia grzewcze dla prawidłowej i bezpiecznej pracy potrzebują ściśle określonej ilości powietrza, biorącego udział w procesie spalania (ciągu kominowego), który jest generowany przez komin i inne systemy z nim współpracujące.

Ta właściwa ilość jest różna dla wielu urządzeń, jednak zawsze pozostaje ściśle określona. To oznacza, że każde odstępstwo od niej powoduje nieekonomiczną pracę urządzenia grzewczego, a sprawność określona przez producenta w praktyce pozostaje nieosiągalna dla użytkownika, ponieważ jest uzyskiwana tylko w warunkach laboratoryjnych – przy optymalnym i stałym ciągu kominowym.

Sposobem na pokonanie tych trudności jest instalacja Regulatora Ciągu Kominowego SMARTFLOW. Przy bardzo wietrznej pogodzie SMARTFLOW ogranicza siłę ciągu kominowego, natomiast już bardzo małe prędkości wiatru wystarczają, aby zamontowany Regulator wygenerował w przewodzie kominowym potrzebne podciśnienie.

Nasady kominowe wentylacyjne, dymowe, spalinowe . . .


Wiele urządzeń w jednym?

Obecne na rynku urządzenia albo zabezpieczają komin przed zmienną pogodą, albo regulują jego ciąg, albo służą ochronie komina przed erozją. Jeszcze inne służą jako filtr zanieczyszczeń przedostających się do atmosfery. SMARTFLOW to jedyne dostępne na rynku urządzenie, które łączy wszystkie te funkcjonalności w jednym.

SMARTFLOW został zaprojektowany z uwzględnieniem praw fizyki wykorzystywanych przy nowoczesnych konstrukcjach lotniczych czy architektonicznych. Aerodynamiczna budowa nakładki na komin sprawia, że powietrze dostaje się do niego i wydostaje w kontrolowany sposób, podobnie jak odbywa się to w silnikach odrzutowych.

Certyfikaty, nagrody, wyróżnienia . . .


Przebadany i doceniony pod każdym kątem?

Regulator Ciągu Kominowego SMARTFLOW, zanim został zastosowany po raz pierwszy, musiał przejść szereg skomplikowanych, wieloetapowych badań, które miały potwierdzić lub zakwestionować jego właściwości i parametry. W pracach badawczych brało udział wiele instytucji jak na przykład: Wojskowa Akademia Techniczna czy Katedra Ciepłownictwa Politechniki Białostockiej. W pracach konstrukcyjnych wskazówek udzieliła natomiast Korporacja Kominiarzy Polskich.

Nasz produkt otrzymał wszelkie wymagane certyfikaty oraz szereg nagród i wyróżnień. Został doceniony na wielu rynkach zagranicznych m.in. w Czechach, Białorusi, Słowacji, Węgrzech i USA, gdzie z powodzeniem konkuruje doskonałą jakością wykonania i wyjątkowym stosunkiem ceny do osiąganych korzyści.

Produkt . . .


Satysfakcja gwarantowana?

Rozumiejąc potrzeby klientów, do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. W zależności od potrzeb, oferujemy kupno Regulatora SMARTFLOW do samodzielnego montażu lub też proponujemy wizytę instalatora.

Na produkt udzielamy 5-letniej gwarancji, a w razie jakichkolwiek wątpliwości służymy fachową i indywidualną pomocą. Zakup Regulatora SMARTFLOW to żadne ryzyko w myśl zasady „Satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy”.

Pozytywne opinie naszych klientów zaświadczają o wysokiej jakości oferowanych przez nas produktów i usług. Z czystym sumieniem polecamy naszą firmę!